آخرین محصولات

تاثیر بازی های رایانه ای بر پیشرفت تحصیلی دانش آموزان

تاثیر بازی های رایانه ای بر پیشرفت تحصیلی دانش آموزان

در قالب یک فایل ورد ۴۷ صفحه با قالب و ساختار استاندارد پایان نامه

مقدمه

رایانه ها که امروز تقریباً در بیش تر شئون زندگی انسان ها راه یافته اند ، هم چون دیگر ساخته های دست بشر ، دو روی سکه دارند که یک سوی آن بهره گیری درست و مفید برای سرعت بخشی دقت در کارها و کمک به پیش رفت امور است و روی دیگر آن استفاده های نادرست و نابه جاست که گاه ، آسیب های فراوان را در پی دارد در دنیای رایانه ، آن چه بیشتر نوجوانان را شیفته خود می کند همان چیزی است که به آن « بازی های رایانه ای » می گویند .

بازی های رایانه ای یکی از سرگرمی های کودکان، نوجوانان در عصر جدید است این بازی های مهیج و پرجاذبه ساعت ها کودک و نوجوان را در مقابل صفحه ی نمایشگر قرار می دهد و او را از دنیای واقعیات به عالم تخیلات فرو می برد. علاوه بر کودکان و نوجوانان بزرگسالانی را دیده ایم که با هیجان و اشتیاقی روبروی مانیتور می نشینند و در بازی غرق می شوند که کاملاً از اطراف و اطرافیان خود فاصله می گیرند.

در بازی های رایانه ای بازی کنندگان برای عبور به مراحل بالاتر هرچه از دستشان بر می آید انجام می دهند نوجوانان عموما رمز عبور به مراحل بالاتر را از دوستان خود می گیرند و یا حتی آنها را معامله می کنند. عبور از موانع و رسیدن به مراحل بالاتر، بازی کننده را هیجان زده می کند و شکست در برابر آن،او را مضطرب می سازد.

این پدیده جدید دانش بشری كه تقریباً درهمه شئون زندگی انسان راه یافته است ، همچون دیگر ساخته های دست بشر دو رو دارد كه یك روی آن استفاده صحیح در كارها و كمك به رشد و سعادت بشراست. و روی دیگرآن استفاده غلط است كه معمولاً جز در موارد علمی وشغلی ازآن استفاده می شود.

آنچه بیشتر كودكان  و نوجوانان را شیفته خود می كند بازی های رایانه ای است. پیشرفت كیفیتی این بازی ها به فاصله كوتاهی در ایران رواج یافته و بازار اسباب بازی و لوازم سمعی و بصری را به تسخیر خود درآورده است .

این بازی ها كه دارای تصاویر دو بعدی است تا 50 درصد با تصاویر واقعی انطباق دارد و همچنین دارای موسیقی متن هست . چیزی كه اخیراً بر تعداد طرفداران این بازی ها افزوده ، قیمت مناسب آنها برای مصرف كننده است. علاوه بر این چون كودك و نوجوان خود اجرا كننده و در بطن بازی است و همراه با سایر شخصیت های بازی درگیر ماجراهایی می شود كه طراح بازی برای او تدارك دیده است ، برای او بسیار جذاب است .

این بازی ها با استفاده از تصاویر پرتحرك و صداهای مهیج ، دنیایی از هیجان را به این انسانهای تشنه جنب وجوش ارزانی می كند و همین جذبه ، روح و جسم آنان را مطیع خود می سازد و به عالمی از تخیلات می برد كه خود را محور و قهرمان اصلی ماجرا می پندارند.

جهت دانلود تاثیر بازی های رایانه ای بر پیشرفت تحصیلی دانش آموزان کلیک کنید

فهرست مطالب

چکیده 2

تعریف اصطلاحات و واژه ها 2

مقدمه. 3

بیان مسئله. 5

سوال های تحقیق.. 5

اهمیت و ضرورت تحقیق.. 6

اهداف پژوهش… 7

هدفهای کلی پژوهش… 7

فرضیه های پژوهش… 7

تعریف متغیر های پژوهش… 7

پیشینه تحقیق.. 9

ادبیات تحقیق.. 10

محاسن بازی های رایانه ای.. 10

معایب بازی های رایانه. 12

الف ) آسیبهای جسمانی.. 12

ب ) آسیبهای روانی –تربیتی.. 12

1-تقویت حس پرخاشگری.. 12

2-انزواطلبی :. 13

ج) تنبل شدن ذهن:. 13

د) تاثیر منفی در روابط خانوادگی :. 14

و) افت تحصیلی.. 14

دسته‌بندی بازی‌های رایانه‌ای.. 15

تاریخچه بازیهای رایانه ای: 16

الف) افت تحصیلی.. 20

ب) یادگیری.. 21

نظریه های یادگیری: 22

▪ نظریه یادگیری اجتماعی: 23

یادگیری از نظر جیمز وندر زندن. 23

جنبه‌های مثبت بازی های رایانه ای: 24

آزمون فرضيات.. 27

وضعيت بازي.. 27

وضعيت بازي.. 29

وضعيت بازي.. 31

نتيجه گيري.. 37

پيشنهادات وراهكارها 40

فهرست منـابع. 42

تاثیر بازی های رایانه ای بر پیشرفت تحصیلی دانش آموزان

تاثیر بازی های رایانه ای بر پیشرفت تحصیلی دانش آموزان

تاثیر بازی های رایانه ای بر پیشرفت تحصیلی دانش آموزان

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*